Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
6 postów 175 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Moje komentarze

 • @rysio 23:27:41 No ale AUTYZM RYSIA pasuje jak !:1 do definicji z 1904 roku
  Przytaczam ją jeszcze raz, skopiowaną z fachowego tekstu po angielsku:

  Eugen Breuler (1910) gave the following definition of an autistic behavior: „a withdrawal of the patient to his fantasies, against which any influence from outside becomes an intolerable disturbance”

  Bye, bye, za kilka dni wracam do III/IV RP
  Nareszcie Debilizm - czyli "Nowy Amerykański Wiek" XXI
 • @goat 20:18:24 Pierwsza znana definicja autyzmu pochodzi z 1904 roku:
  Eugen Breuler (1910) gave the following definition of an autistic behavior: „a withdrawal of the patient to his fantasies, against which any influence from outside becomes an intolerable disturbance”

  Czyli po polsku, Eugen Breuler podał następującą definicję autystycznego zachowania:

  "Wycofanie się pacjenta do jego urojeń, przeciw którym jakikolwiek wpływ z zewnątrz staje się nie tolerowanym zaburzeniem"

  I w tą blisko 110-letnią definicję wpisują się jak 1:1 nasi 'antyszczepionkowcy' już chociażby tutaj, jak dotąd narazie (! godz. po opublikowaniu postu) "rysio" i "zdziwiony".

  NB. Jutro rano wyjeżdżam na kilka dni i będę miał tylko słabu dostęp do kompa. Jak wrócę to coś dodam intersującego. - M.G.
  Nareszcie Debilizm - czyli "Nowy Amerykański Wiek" XXI
 • @zadziwiony 22:25:28 ma chłop (?) INTELEKT!
  napisał:

  "opowiadając się za przymusowymi ingerencjami medycznymi w nasze ciało wpisuje się w faszystowskie metody postępowania"

  od kiedy to dziecko (o którym mężczyźni w znacznym procencie nie mogą być pewni, że są jego genetycznym rodzicem) jest ICH CIAŁEM?

  Przypominam, intelekt pochodzi od inter-lego, "czytać pomiędzy" ROZRÓŻNIAĆ POMIĘDZY CIAŁEM SWOIM a OBCYM.

  No i nie mamy NARESZCIE DEBILIZMU mas oraz elit?
  Nareszcie Debilizm - czyli "Nowy Amerykański Wiek" XXI
 • AUTOR napisał:
  "W bilansie tej wojny z Narodem nie powinno zabraknąć też złamanych życiorysów wielu wybitnych artystów, intelektualistów i działaczy społecznych. Te wszystkie ofiary to niepowetowaną stratą dla polskiej kultury, nauki i gospodarki."

  No, aż strach się w kontekście tej wypowiedzi przyznać, że Stan Wojenny - po prostu mi URATOWAŁ ŻYCIE. Bo już całkiem serio myślałem o samobójstwie z... nędzy na Zachodzie. A do Polski, gdy zacząłem się o to starać na początku roku 1980, to po "wybuchu Solidarności" w lecie owego roku nagle przyszła odmowa zgody na mój powrót, zapewniony prawem osobie posiadającej - choć już z przekroczoną o 12 lat datą powrotu - polski paszport. (Na Zachodzie miałem duński "Fremdenpass" bezpaństwowca, a potem szwajcarski "Certificat d'identité pour les personnes sans documents valables).

  A tu w zaledwie bodajże 3 tygodnie po 13 grudnia 1981 nagle przyszło do mnie z Berna zawiadomienie z Konsulatu, że wjazd do PRL mam wolny, gdzie się pojawiłem, jeszcze w okresie gdy tzw. BTR stały na skrzyżowaniach dróg, pod koniec kwietnia 82, przywitany w Zebrzydowicach przez oficera SB, który po przepytaniu mnie odstawił, służbowym samochodem, do rodzinnego domu w Krakowie.

  A koledzy z Klubu wysokogórskiego powiedzieli mi, ze POWRÓT DO PRL-u TO BYŁ NAJLEPSZY BIZNES JAKI W ŻYCIU ZROBIŁEM. I tak trzymam dalej.

  I co Husky na to?

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/11/orzel-bez-korony-300x174.jpg
  586 dni wojny z narodem
 • @Oświat 11:31:50 Komentuję tutaj, bo by komentowć RAM na jego blogu nie mam uprawnień
  Odnośnie ostatniego postu:

  http://ram.neon24.pl/post/146797,powrot-islamskiego-zamachowca-i-izraelskiego-swiadka

  Zaczynającego się w ten sposób:

  «Pierwsza fotografia samotnego zabójcy została rozpowszechniona przez Amichai'a Stein'a, dziennikarza izraelskiego...»

  Strasburg, Cohn-Benedit i francuscy generałowie

  Tutaj RAM ma całkowitą rację, moi francuscy koledzy ze studiów na UC Berkeley mi mówili, że rezultaty "maja 68" we Francji były dokładnie odwrotne do ich oczekiwań. A czołowy "pokojowy rewolucjonista franc-germański" Cohn Bendit (w 1968 przemieszkiwał u mojej koleżanki w Genewie) okazał się zwykłą kanalią, namawiając Niemców do udziału w TERRORYSTYCZNYCH (bo jak je inaczej nazwać) bombardowaniach, nie istniejącej już dzisiaj Jugosławii
  Ukraińcy zaplanowali atak na DRL na 14 grudnia br.
 • @Oscar 08:05:48 "Nikt nie podaje daty ataku a jak podaje to kłamie."?
  Ale mieliśmy już blisko 20 lat temu, sytuację na Bałkanach,kiedy to data ataku NATO na Jugosławię była dobrze znana zaatakowanej stronie.

  Było to po zainscenizowanym przez KLA (Kosowo Liberation Army) podłożeniem koło miejscowości Racak w Kosowie, aż 40 trupów, ubranych jak cywile, którzy zginęli wcześniej, w trakcie walk KLA - z jugosłowiańską policją, w okolicznych wsiach. Te trupy znalazł amerykański wysłannik ONZ na te tereny William Walker - co po miesiącu nieskutecznych prób zmuszenia rządu Jugosławii do zgody na POKOJOWĄ OKUPACJĘ tego państwa przez NATO, doprowadziło do rozpoczetych 24 marca 1999, trwających następnie przez prawie 3 miesiące, bombardowań tego, nie istniejącego już państwa. Patrz https://en.wikipedia.org/wiki/Ra%C4%8Dak_massacre .

  Według mediów DRL, do wsi Nowotroickoje na północ od Mariupola już 10 bm wojsko przywiozło sporo trupów, które będą robić za ofiary "wyprzedzającego ataku" wojsk DRL. Obstawa "medialna" tego przedsięwzięcia przez jedną z ukraińskich agencji informacyjnych też ponoć została już przygotowana. https://svpressa.ru/war21/news/218667/?cban=1

  Według wojennego eksperta Borisa Rożina "prawdopodobieństwo realizacji planu, który został opisany przez wywiad DRL, jest większe od 50%. Ja myślę, że będzie się on rozwijał według jednego z takich scenariuszy z użyciem broni chemicznej lub ostrzelaniem autobusu (itd.)"

  «Я думаю, что вероятность реализации плана, который описала разведка ДНР, больше 50%. Очевидно, последует провокация с использованием химоружия или обстрелом мирного автобуса. Думаю, они будут действовать по одному из таких сценариев, чтобы потом можно было обвинить Россию», — приводит слова Рожина информагентство Nation News. https://svpressa.ru/war21/news/218765/

  Pożiviom, zobaczymy, już pojutrze...
  Ukraińcy zaplanowali atak na DRL na 14 grudnia br.
 • @marek13 14:41:11 Ad "Czy szanowny autor zamierza odniesc sie do naszych komentarzy?
  To już napisałem w tekście głównym:

  "Przypominam, że francuski publicysta Maurice Joly w „Dialogu w piekle między Monteskiuszem a Makiawelem” z roku 1864, smutnie zauważa coś takiego: „Z tych (kolejnych w latach 1796, 1830 i 1948) rewolucji się wyłania zimne, burżuazyjne społeczeństwo, które wzięło starożytną społeczność żydowską za swój model”.

  Przypominam też, że rzeczony pamflet Joly'ego z 1864 roku stał się 'kanwą' na której następnie spisano "Protokoły Mędrców Syjonu" pod koniec wieku XIX, w momencie ich odkrycia przypisując ich autorstwo carskiej Ochranie - i to pomimo opisanych w tych "Protokołach" sytuacji i osób charakterystycznych dla Francji końca XIX wieku.

  A zatem, jeśli się nie ujawnią w obecnym ruchu - wyraźnie antykapitalistycznym - siły otwarcie wrogie WŁADZY PIENIĄDZA, to i ten RUCH LUDZI PRACY zostanie zagospodarowany przez te same siły, które nam organizują dzisiaj CYFROWY GLOBALIZM.

  Przed dokładnie 101 laty taki ANTYKAPITALISTYCZNY charakter miała Rewolucja Bolszewicka i jej pochodne w postaci Rewolucji Chińskiej, Kubańskiej, Koreańskiej, Wietnamskiej itd.

  A Chińczycy, pomimo że dzięki "otwarciu" Chin na inwestycje z Zachodu, stali się - w znacznej ich masie - obecnie bardzo bogaci, to jednak, najbliższego 18 grudnia mają OFICJALNIE ŚWIĘCIĆ DZIEŃ KAROLA MARKSA (filozofa obcego im i rasowo i kulturowo) jako dzień wolny od pracy.

  Ze swej strony pozwolę sobie przypomnieć, że po przeczytaniu, w Ref. nr. 2 do tekstu, opublikowanego także na http://zakop.neon24.pl/post/146670,siedem-swiatel-rozumu-i-ich-wspanialy-rozblysk-na-neon24 , jakie to ANTYJUDAISTYCZNE koncepcje organizacji społeczeństwa proponował, ówczesnej bolszewickiej elicie przed 100 laty, polski historyk Antyku, Tadeusz Zieliński, mój korespondent "Stash" zaproponował, by nie tylko Polska, ale także Rosja oraz Niemcy (w tych krajach Zieliński uczył się i później pracował) obchodzili uroczyście TADEUSZ ZIELINSKI DAY!
  Policja we Francji zaczyna się solidaryzować z ludem?
 • @Mariusz G. 13:36:15 No to niech Mariusz G. LOGICZNIE UDOWODNI
  że się nie myli, krytykując moje powoływania się na takie "niechciane przez neo(zydo)darwinistów" autorytety jak:

  1. Arystoteles
  2. Jean Baptise de Lamarck
  3. Jean Piaget
  4. Lynn White Jr.
  5. Roger Hahn
  6. Pierre-Paul Grassé
  7. Albert Jacquard
  8. Zbigniew Jaworowski
  9. Andrzej Hrynkiewicz

  Z pięcioma ostatnimi na tej liście przyrodoznawcami "ucząc się współpracowałem", u Andrzeja Hrynkiewicza (był przez pewien okres wice-dyrektorem Instytutu Fizyki Jądrowej w Dubnej pod Moskwą) broniłem mej pracy magisterskiej z fizyki na UJ w 1965 roku.

  Pragnę zauważyć, że dr P.B. z Vancouver, który się zapytuje " (kto do diaska daje takie doktoraty!) Głogoczowski w noworocznym amoku ", traktuje i Andrzeja Hrynkiewicza (n.b. był to, zmarły w r. ubiegłym, mąż mej koleżanki z roku) i Zbyszka Jaworowskiego (mego starszego kolegi z Klubu Wysokogórskiego) jako AGENTÓW NATO, których poglądów, na temat zdrowotnego wpływu niewielkich dóz napromieniowania, NIE NALEŻY TOLEROWAĆ, bo to są WROGOWIE LUDZKOŚCI.

  Nb. Promotorem mej pracy doktorskiej był (oczywiście mój młodszy trochę kolega) prof. Witold Wit Jaworski z A.G.H, a akceptował ją szef Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego Andrzej Kiepas

  Czy LUDOWI BOŻEMU ZAMERYKANIZOWANEMU (A ZATEM WSZECHWIEDZĄCEMU) to wystarczy? Na wszelki wypadek wklejam (bo mam w tej czynności perwersyjną uciechę "zabawy LWA z watahą HIEN próbujących go ukąsić", mój dyplom, z uniwersytetu na którym, za moich tam czasów, pracowało aż 13 laureatów Nagrody Nobla.

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/11/Dyplom-MG-z-UC-Berkeley.jpg

  (Nb. Czesław Miłosz (który też wtedy tam pracował, laureatem Nagrody Nobla został dopiero za czasów "I Solidarności"), dokładnie 37 lat temu, po przeczytaniu mego debiutu literackiego "Fredom on Freeway" w paryskiej "Kulturze" nr 7/8 1971, powiedział mi z uznaniem "widzę że ma pan pazur" - a więc z tym "LWEM" za jakiego mnie uważa komentator "Maks" to nie przesada - to ostrzeżenie dla komentatorów neon24)
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"
 • @staszek kieliszek 23:10:11 jak po GŁĘBSZYM KIELICHU Twierdzi oś takiego:
  Miałem nadzieję, że już będę miał spokój. A tu od rana do "roboty".

  Otóż STACHU PO DUŻYM KIELICHU stwierdził:

  "Tak wiec Berkeley72 to Zyd. Z tad ta nienawisc do Kosciola Katolickiego.Wypita z mlekiem matki."

  No i jak przystało na nałogowca, walnął w piewszy, przysłowiowy SŁUP na mej Drodze Życia. Otóż moja śp. matka nazywała się z domu Gąsienica-Samek i jej młodszy o rok brat Mietek był, bezpośrednio po Wojnie, przez kilka kat (vice)mistrzem Polski w skokach narciarskich, zdobywał złote (w sztafecie biegów) oraz brązowe (w slalomie) medale na Zimowych Uniwersjadach i w końcu, bezpośrednio przed Olimpiadą Zimową w 1954 roku, ciężko się poturbował, gdy we mgle wpadł w lawinę, która spadła, w trakcie zawodów, ze Żlebu Marcinkowskiego na trasie zjazdu FIS-2. (Na Olimpiadę, poszkodowany jednak "bohatersko" pojechał, jednak już nie startował). Potem przez wiele lat pracował - jako geodeta - i w Azji (Wietnam) i w Afryce (Gwinea, kraje Maghrebu), a przy okazji zrobił dyplom nauczyciela j, francuskiego na Sorbonie, w Paryżu. To dzięki jego znajomościom we Francji otrzymywałem, w 1967 i 1968 roku, zaproszenia na "prywatne" wyjazdy na Zachód. Wujek zmarł pół roku temu w wieku blisko 96 lat: https://www.nekrologi.net/nekrologi/mieczyslaw-gasienica-samek/53800017

  To tyle nt. skąd te moje "wojownicze LWIE geny, wyssane z mlekiem matki".

  I druga sprawa:

  "Astra - Anna Słupianek" się przyznała:

  "A żydzi? Jak najbardziej cenię sobie np: 1. Israel Shamir"

  Otóż Izrael Adam to mój od lat dobry kolega, razem pisaliśmy artykuł "Katyń w oczach wrogów Imperium Obłudy" https://gazetawarszawska.com/index.php/historia/2075-rozdrapywanie-starych-ran-katyn-w-oczach-wrogow-imperium-obludy ,
  ja pisałem wstęp do przetłumaczonej na język polski jego książki "PaRDeS - studium w zakresie kabały" http://www.israelshamir.net/Polish/Polish8.htm ; ode mnie, z mieszkania w Krakowie Izrael Adam zabierał "Dzieła" Adama Mickiewicza, które lubiła jego matka, oryginalnie z białoruskiego Mińska, a obecnie żyjąca w Izraelu. (Ten PaRDes stałem się wydać w Polsce, nawet byłem z tą propozycją i u Antoniego Maciarewicza, podówczas naczelnego warszawskiego "Głosu" i w Fundacji ks. Jankowskiego w tejże Warszawie, niestety bezskutecznie.)

  I jeszcze jedno co nas łączy: tak jak on w PaRDeS robi najzwyklejszą "szopkę" z religii jego przodków, tak ja, w mej "Wojnie bogów" dokonuję podobnego zabiegu w stosunku do religii mych przodków: https://markglogg.eu/?p=604

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2013/06/vojna-bohov-6.jpg
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"
 • @Astra - Anna Słupianek 18:33:24 Wyjechałem 2 sierpnia 1968 wspimać się w Norwegii
  To nie było na "na fali 1968" tylko "na fali zdarzeń, które tę "falę" wywołały. W Norwegii zrobiliśmy "I wejście" na Filar Brugdomnen w tzw. "Murze Trolli" (W tych samych dniach na filarze Trollygenu wspinała się Wanda Błaszkiewicz (później Rutkiewicz) z Halinka Kruger-Syromską; zakonczyliśmy nasze wspinaczki prawie jednocześnie, tak że razem wracaliśmy, po lodowcu, do Andalsnes, gdzie nas fetowano. Ze mną się wspinał Maciek Kozłowski (który 9 miesięcy później, po obaleniu Dubceka, zostal aresztowany w Starym Smokowcu, podczas przygotowania przerzutu kolejnej partii paryskich "Kultur" do Polski) oraz zacny późniejszy profesor geologii na AGH, Andrzej Paulo.

  Ja, mając paszport "prywatny" miałem zamiar wrócić do Polski za rok, bo przez ojca znajomego chemika, profesora chemii na UC Berkeley, załatwiano mi tam stypendium doktorskie w zakresie geofizyki.

  Ale 21 sierpnia 1968 była Inwazja Czechosłowacji, będąc na Zachodzie, chcieliśmy robić cos przeciw "komunie" i przez wcześniejsze kontakty Maćka z paryską "Kulturą", organizowaliśmy przerzuty tychże "Kultur", przez Tatry, do PRL-u. (Patrz https://nowahistoria.interia.pl/prl/news-taternicy-przed-sadem-proces-przeciw-kulturze,nId,1668862 ).

  Ja, ponieważ się okazało, że na stypendium w Berkeley muszę jeszcze czekać cały rok, zatrudniłem się, jako asystent geofizyki, na Uniwersytecie Kopenhaskim i mialem środki by sponsorować, po części, te przerzuty. No i będąc oskarżonym (zaocznie) w tym procesie, czekałem aż blisko 14 lat, aby w Stanie Wojennym, 23 kwietnia 1968 zezwolono mi na powrót do OJCZYZNY. Podpisałem nawet deklarację, że nie będe robił nic złego przeciw POLSCE (ominęłem słowo LUDOWEJ, co milcząco zaakceptowano w konsulacie w Bernie, CH). I staram się to robić, co chyba na Neonie24 z mych tekstów się przebija. Czyż nie tak?

  Zakopane, 7 grudnia 101 roku po
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/11/orzel-bez-korony.jpg
  WIELKIEJ PROLETARIACKIEJ REWOLUCJI ANTY JUDEO-CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"
 • @Astra - Anna Słupianek 14:38:52 Zgadza się, to w Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley "przeprogramowano" moją świadomość:
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/04/Not-too-Divine-Comedy-back-2.jpg

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/08/Roger-Hahn1.jpg

  „Biologia to metafizyka” - to mi powiedział, prawie szeptem, w maju 1972 Roger Hahn, profesor historii nauki na UC Berkeley, oceniając mą „The Not Too Divine Comedy” Meta Ph.D. Thesis
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"
 • @Lotna 14:10:39 i jej komentarz... komentarza "Max'a" na 'wiernipolsce'
  proszę zauważyć, że tylko przekleiłem z "wiernipolsce" to, co napisał nie znany mi komentator "Max" (b. ostry, porównał mnie do "LWA" zmagającego się z watahą "hien". A oto ten krótki filmik, który warto obejrzeć:

  https://youtu.be/a5V6gdu5ih8

  Intryguje mnie, kto jest / będzie tym "drugim lwem / lwicą " który /która przybiegła by ratować kolegę w opałach...
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"
 • Na portalu "wiernipolska.wordpress.com" pojawiła się ocena komentatorów mojego wpisu "Siedem świateł rozumu"
  Ten "Maks" w "wiernipolsce" chyba nie ma wejść na neon24 (?), a więc poniżej wklejam jego tamże wpis, idealnie pasujący jako komentarz do "Ironii hasła Polska Chrystusem Narodów":

  Maks
  6 grudnia 2018 o 12:13 PM

  Lektura dyskusji jaka miała/ma miejsce w związku z tematem „Siedem Świateł Rozumu – i ich Wspaniały Rozbłysk na Neon24″[https://zakop.neon24.pl/post/146670,siedem-swiatel-rozumu-i-ich-wspanialy-rozblysk-na-neon24] dostarcza dowodów na to, że mesjanizm/romantyzm w Polsce jest wciąż żywy. Przypomnę wszystkim, że ów nurt literacko-filozoficzno-religijny w kulturze polskiej przyczynił się do największego upadku Narodu Polskiego!
  „Mesjanizm został przeszczepiony do polityki z teologii”(…)Krytycy polskiego mesjanizmu: Cyprian Kamil Norwid, Roman Dmowski,Witold Gombrowicz czy Czesław Miłosz uznawali polski mesjanizm za nasz główny grzech narodowy. Nie ma wątpliwości, że najsilniejszym źródłem mesjanizmu jest judaizm”[czyli także katolicyzm!]
  „https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/1787/opiola_mesjanizm_polityczny.pdf?sequence=1

  Dla wszystkich czytelników Neon24.pl mających ambicję by stać się umysłami niezależnymi próbującymi jak najtrafniej oceniać rzeczywistość w której żyjemy i zarazem współtworzymy polecam „Dzieje głupoty w Polsce” Aleksandra Bocheńskiego.A oto drobny fragment wspomnianej publikacji:

  „(po upadku powstania) …”..zaczyna się najzupełniej umykający analizie rozumowej i logicznej fenomen. Psychologia polska.. ..zaczyna oddalać się od wszelkiego myślenia, pada łupem psychozy zbiorowej, którą nazwano ‚mesjanizmem’. Polacy wierzą głęboko, ze ich naród jest Chrystusem narodów, że cierpi niewinnie za inne ludy, że im więcej cierpi, tym lepiej, że zmartwychwstanie w danej chwili za sprawą cudu Bożego i ogólnej rewolucji. Najwięksi polscy poeci: Mickiewicz, Słowacki, Krasiński hołdują częściowo tej aberracji…”
  Lata mijają, mesjanizm i aberracja mają się dobrze.”
  http://wgwg1943.blogspot.com/2016/03/aleksander-bochenski-dzieje-gupoty-w.html

  Teraz niech Czytelnik zapozna się z poglądem blogera „Jan Paweł” uzasadniającymi mój powyższy wpis.

  „To wtedy „jak trwoga to do Boga”? ”
  (…)
  „Oczywiście dałem 1*
  i zachęcam wszystkich rozsądnych jeszcze ludzi do tego.”
  (…)
  „Jestem dumny z tego, że mogę być niewolnikiem Ducha Św a nie bytem „wolnym” od Niego.”
  (…)
  „Typowa antyChrześcijańska agitka. Ludzie przeważnie nie znają podstawowych Nauk Pana Jezusa(…)”
  „(…)złe duchy manifestują się już na zewnątrz i potem rodzina w popłochu leci do KATOLICKIEGO księdza po pomoc(…)Nie jakiś budda, allach, mahomet, pitagoras, newton, regan, czy jakiś inny lewandowski a TYLKO I WYŁĄCZNIE poniewierany teraz przez tych róznych magików od wiedzy i nauki, KSIĄDZ KATOLICKI.”
  (…)
  „Niestety, ale walka o naszą Wiarę, jest walka o nasze przetrwanie a jak widać nie wszyscy to czują.
  Dzięki, że także stoisz na tych barykadach w tej walce. My nie musimy się niczego obawiać, bo za nami stoi Matka Boska, tak samo jak 1920 roku pod Warszawą. Tutaj od czasów narodzenia Pana Jezusa, nic się nie zmieniło.”
  Jan Paweł

  Poglądy komentatora „Jan Paweł” podzielają następujący komentatorzy i aż włos się na głowie jeży:

  @Cheval Noir , MacGregor [zreflektował się przy następnym temacie(?!)], Repsol („grafoman” i orędownik metody „sierpa i młota w dyskusji”?!) , Lotna , Franek Ganek , miarka(apologeta „Siedem świateł głupoty” gdzie agresywnie domaga się bana za poglądy wobec Berkeley72 od administracji portalu).

  „Typowym krytykiem mistycyzmu był np. Kazimierz Ajdukiewicz, który pisze w Zagadnieniach i kierunkach filozofii:

  „Przeciwników racjonalizmu[tytułowy „lew” z zamieszczonego filmu na YT] nazywa się irracjonalistami[stado „hien”].(…) Byli nimi przede wszystkim mistycy wszystkich odcieni. Mistykami nazywamy ludzi mających przeżycia osobliwego rodzaju, zwane ekstazą mistyczną. W tych przeżyciach doznają oni olśnienia, w którym (nie na drodze rozumowania ani skrupulatnej obserwacji) uzyskują subiektywną pewność, najczęściej pewność istnienia bóstwa(…) głos racjonalisty jest zdrowym odruchem społecznym, jest aktem samoobrony społeczeństwa przed niebezpieczeństwem opanowania go przez niekontrolowane czynniki, wśród których może znajdować się zarówno święty, głoszący objawienie, jak również obłąkaniec, głoszący wytwory swej chorobliwej umysłowości, jak wreszcie i oszust […]. Lepiej jest pożywać pewną, choć skromną strawę rozumu niż w obawie, by nie przeoczyć głosu Prawdy, pozwolić na pożywanie wszelkiej nie skontrolowanej strawy, która może częściej jest trucizną niż zdrowym i zbawiennym pokarmem.”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistycyzm

  Cechą mistyków jest brak tolerancji wobec myślących inaczej a ich działanie skupia się na wyeliminowaniu/wyrugowaniu idei sprzecznych z ich światopoglądem. Dowodem potwierdzającym dla powyższego zdania zawierającego także szantaż staje się następujący wpis:

  „@Astra – Anna Słupianek 18:02:20
  JEDNO ZDANIE: Won z portalu dla tego bluźniercy. Inaczej to my blogerzy i komentatorzy z niego znikniemy.
  kula Lis 68 05.12.2018 19:55:54”
  https://zakop.neon24.pl/post/146684,czy-chrystus-rex-to-zombie

  Mistyka można uznać za człowieka cierpiącego na różne odmiany schizofrenii. Nie bez przyczyny „Dzieje głupoty w Polsce” krytykujące takową postawę do świata[mesjanizm/romantyzm] zostały przemilczane.
  Ironia hasła "Polska Chrystusem Narodów"
 • @staszek kieliszek 00:03:24 Caritas pomagal NATO w czasie bombrdowan Jugosławii
  W trakcie 3-miesięcznych bombardowań, nie istniejącej juz Jugosławii, jugosłowiańska "kontrazwiedka" odkryła, że pod przykrywką CARITAS pracowali wywiadowcy NATO, którzy przekazywali namiary, ukrytych w lasach i różnych budynkach samoloty, i czołgi Jugoslovenskej Armii. "Bombardirowka" trwała wystarczająco długo, by zdemaskowanych agentów publicznie, z nie istniejącej dzisiaj Jugosławii odesłać tam, skąd przyjbyli, czyli na Zachód, skąd nad ten kraj Południowych Słowian, nadleciał MIŁOSIERNY ANIOŁ..
  "Obonato"
 • @miarka 20:00:32 No rzeczywiście Pan/Pani (bo przy anonimach nic nie wiadomo)
  mnie nie wykasowywał. Może pomyliło mi się z tym RAMem (przyznaję, że ok. 4 miesiące temu porównałem jego nick do Rozwój Atrofii Mózgu, przy okazji jego tekstu antyszczepionkowego) - i który to RAM mi się zrewanżował, 2 dni temu, nazywając mnie bałwanem, już w samym tytule swego wpisu:
  https://ram.neon24.pl/post/146694,wywalcie-balwana-z-neon-u24-pl
  [404 Strona o podanym adresie nie istnieje.]

  Przepraszam za mój mini-bład, ale jak sam Pan NIE zauważa, DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH.

  Z uszanowaniem, M.G.
  Apel do lekarzy!
 • @Berkeley72 21:00:38 Była taka próba mego komentarza na "roux" kilkanaście minut wcześniej
  ponieważ nic się nie ukazało, przeniosłem ten komentarza na wpis McGregor.

  A po drugie, to co Słowacy przetłumaczyli i opublikowali to była pierwotna wersja mego artykułu, w którym DOSŁOWNIE PRZETŁUMACZYŁEM fragment artykułu na ten temat, profesora Andrzeja Paczkowskiego. Gdy go rozesłałem wśród mych korespondentów, to mój kolega, też profesor (dziekan Wydziału Prawa UW) A. Z. skorygował Paczkowskiego w ten sposób:

  Andrzej Paczkowski przypomniał, iż w przeszłości nie zawsze panowała wrogość między katolicką szlachtą, a prawosławnymi bojarami. Mianowicie, po śmierci Iwana Groźnego (w roku 1600) (M.G. tu zaczyna się, w polskim wydaniu tekst kursywą, oznaczający, że cytuję Paczkowskiego, który napisał to:) „Polacy próbowali wykorzystać okres destabilizacji państwa rosyjskiego. Zaproponowali Moskwie unię personalną: była by to Konfederacja złożona z Wielkiego Księstwa Litewskiego, Królestwa Polskim oraz Państwa Rosyjskiego. Do Moskwy przyjechała delegacja, na czele której był prawosławny Polak – książę Sapieha. Część rosyjskiej elity wyrażała zgodę na taką Unię, jednak się domagała, by polski król przyjął prawosławie. To okazało się być niemożliwym.”

  I powyższe stwierdzenie najwyraźniej było dobrze zrozumiałe (odnośnie wstawionej w nawiasie daty) da dla innego mego utytułowanego kolegi, który dorzucił doń b. specjalistyczny komentarz, korygujący nieco pobieżną wypowiedź Paczkowskiego:

  (P.S. Od kompetentnej osoby z UW już się dowiedziałem, że Paczkowski trochę zmyślał: Sapieha nie był księciem, czuł się nie Polakiem lecz Litwinem (w znaczeniu politycznym), a z prawosławiem pożegnał się w wieku ok. 20 lat – został kalwinistą, a koło 30 – katolikiem. Co do reszty – zgoda)

  I dalej ta reszta, której Jasienica, cytowany przez "roux", niezbyt rozwinął:

  Ta historia wskazuje, że to Watykan sprawujący „kontrolę dusz” w Rzeczpospolitej, stał za niemożnością połączenia się dwóch wielkich słowiańskich narodów. I do dzisiaj ten problem pozostaje nie rozwiązany. W książkowym opracowaniu na ten temat ,Andrzej de Lazarii pisze: „Polaków i Rosjan (w swej masie oczywiście) w pierwszym rzędzie odróżnia podejście do indywidualizmu oraz do kolektywizmu (jak by tego nie nazwać wspólnotą, narodem, klasą czy gromadnością, sobornością). To już dawno zaważyli Rosjanie: Puszkin w „kiczowatym Lachu”, Dostojewski w „honorowym panie” i w innych obrazach „honornych Polaczków”.

  Dodatkowa uwaga M.G.:

  Wskazane powyżej Post Scriptum zostało włączone do tekstu na mej stronie http://markglogg.eu/?p=2169, ale nie ma go na http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/ironia-hasla-polska-chrystusem-narodow/

  I tyle, pozdrowienia, dziękuję za poruszenie interesującego tematu. M.G.
  Dlaczego polubiłem blog Berkeley72
 • @roux 19:55:23 ponieważ rzeczony "roux" zablokował mi możliwość komentarzy jego tekstów
  to jako "miszcz" (wg. "Mariusza G") wpisuję tutaj mój komentarz do tego "rouxa" wpisu http://roux.neon24.pl/post/146693,unia-polsko-litewsko-moskiewska-a-d-1600

  Otóż w maju opublikowałem w miesięczniku "Zem a Vek" z Bratysławy (SK) tekst "Ironia hesla 'Pol'sko je Kristom Narodov'"

  https://zemavek.sk/wp-content/uploads/2018/05/ZemVek-0518-obalka-212x300.png

  Cytuję w nim przyczynę niemożności stworzenia "Rzeczpospolitej Trojga Narodów" przytoczoną przez mojego byłego kolegę, profesora Andrzeja Paczkowskiego:

  "W wygłoszonym w moskiewskim „Centrum Sacharowa” w 2016 roku wykładzie „Dlaczego Polacy nie lubią Rosjan”, mój dobry – aż do momentu „szokowej” zmiany ustroju w Polsce w 1990 roku – kolega, profesor historii Andrzej Paczkowskii przypomniał, iż w przeszłości nie zawsze panowała wrogość między katolicką szlachtą, a prawosławnymi bojarami. Mianowicie, po śmierci Iwana Groźnego (w roku 1660) „Polacy próbowali wykorzystać okres destabilizacji państwa rosyjskiego. Zaproponowali Moskwie unię personalną: była by to Konfederacja złożona z Wielkiego Księstwa Litewskiego, Królestwa Polskim oraz Państwa Rosyjskiego. Do Moskwy przyjechała delegacja, na czele której był prawosławny Polak – książę Sapieha. Część rosyjskiej elity wyrażała zgodę na taką Unię, jednak się domagała, by polski król przyjął prawosławie. To okazało się być niemożliwym.”

  Czytać całość (po polsku, bo ze słowacką czcionką mam kłopoty) na

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/ironia-hasla-polska-chrystusem-narodow/
  Dlaczego polubiłem blog Berkeley72
 • @AlexSailor 01:02:25 No, "ewinia" mnie nie wykasowała (tak jak jak RAM i miarka), a więc tutaj przeklejam
  komentarz do interesującego komentarza "lotnej" na http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/146688,klimat-dla-barbarzynców.

  Ale najpierw powtórzę, co na temat szczepień SĄDZI, po wysłuchaniu doktorów Jaśkowskiego i Czarniaska, "Alex Sailor:

  "Niemniej wynika, że te całe szczepienia, to prawdopodobnie jedna wielka bajka i w zdecydowanej większości przynoszą więcej szkody niż pożytku.
  Także historia szczepień i epidemii (np. czarnej ospy) jest zakłamana i fałszywa. Rzeczy przyjmowane jako oczywiste i bezdyskusyjne, po przyjrzeniu się, przestają takimi być."

  A oto mój Gasienica / Berkeley72 komentarz do komentarza "lotnej" anonsowanego powyżej:

  @Lotna 15:19:28 Ten argument "Lotnej" jest dosyć zasadny:

  "W PRLu były szczepienia przeciwko ospie i gruźlicy, ale w przypadku gruźlicy tylko tych, którzy nie mieli przeciwciał, czyli nie wytworzyli naturalnej odporności, natomiast nie było szczepień przeciwko dżumie, trądowi czy cholerze - no bo i po co. Natomiast szczepienie przeciwko ospie wietrznej, śwince, różyczce, kokluszowi, odrze, szkarlatynie jest zawsze szkodliwe,(..) Choroby wieku dziecięcego dzieci przechodzą bardzo łagodnie i wytwarzają odporność na całe życie, podczas gdy szczepionki uodparniają organizm tylko na kilka lat. Gdyby było inaczej, psy nie musiałyby być poddawane co jakiś czas szczepieniom przeciwko wściekliźnie."

  Komentarz M.G.:

  Problem w tym, że obecnie kraje "rozwinięte" prawie zupełnie zostały WYSTERYLIZOWANE z naturalnych - w krajach "niedorozwiniętych" - stymulatorów rozwoju u dzieci ich endogennego systemu odpornościowego. I liczne obecnie szczepienia zastępują te stymulatory, polepszając - przez tak zwane "wyrównanie z nadkompensacją doznanych zaburzeń homeostazy organizmu" - (patrz Jean Piaget) ogólną sprawność układu odpornościowego młodzieży, zmniejszając - co potwierdzono statystycznie - ilość u niej zachorowań m.in. na choroby cywilizacyjne, takie jak astma, nowotwory, a nawet i autyzm.
  nadużycie link skomentuj
  Berkeley72 06.12.2018 12:11:26
  Apel do lekarzy!
 • @Lotna 15:19:28 Ten argument "Lotnej" jest dosyć zasadny:
  "W PRLu były szczepienia przeciwko ospie i gruźlicy, ale w przypadku gruźlicy tylko tych, którzy nie mieli przeciwciał, czyli nie wytworzyli naturalnej odporności, natomiast nie było szczepień przeciwko dżumie, trądowi czy cholerze - no bo i po co.
  Natomiast szczepienie przeciwko ospie wietrznej, śwince, różyczce, kokluszowi, odrze, szkarlatynie jest zawsze szkodliwe,(..) Choroby wieku dziecięcego dzieci przechodzą bardzo łagodnie i wytwarzają odporność na całe życie, podczas gdy szczepionki uodparniają organizm tylko na kilka lat. Gdyby było inaczej, psy nie musiałyby być poddawane co jakiś czas szczepieniom przeciwko wściekliźnie.

  Problem w tym, że obecnie kraje "rozwinięte" prawie zupełnie zostały WYSTERYLIZOWANE z naturalnych - w krajach "nedorozwiniętych" - stymulatorów rozwoju u dzieci ich endogennego systemu odpornościowego. I liczne obecnie szczepienia zastępują te stymulatory, polepszając - przez tak zwane "wyrównanie z nadkompensacją doznanych zaburzeń homeostazy organizmu" - (patrz Jean Piaget) ogólną sprawność układu odpornościowego młodzieży, zmniejszając - co potwierdzono statystycznie - ilość u niej zachorowań m.in. na choroby cywilizacyjne, takie jak astma, nowotwory, a nawet i autyzm.
  Klimat dla barbarzyńców
 • Jakoś się zapomina, żeza nie tylko emisję CO2, ale i za gigantyczne WYJAŁOWIENIE
  ziemi odpowiada głównie MOTORYZACJA, w tym MOTORYZACJA ROLNICTWA. Poniżej przytaczam, za Kika22 z wiernipolsce, efekty tak zwanego DUST BOWL w środkowych Stanach Zjednoczonych, akurat w czasie Wielkiej Depresji tamże. Przyczyną było zamiana prerii w pola uprawne i wycięcie lasów, podobne jak dzisiaj w Brazylii, na Syberii i szczególnie Paragwaju.

  Wszystko to stało się możliwe po nakazanym przez BIBLIĘ (patrz "Laborem exercens" z 1981 roku) POKOJOWYM ZAPANOWANIU NAD ZIEMIĄ za pomocą urządzeń technicznych: nie tylko kombajnów do "wyrównywania" i eksploatacji płodów ziemi, ale i do jej asfaltowania i karczowania na niej lasów. Także samolotów do masowego przewozu ludzi z jednego końca Planety na drugi, oraz kontenerowców, przewożących w w podobnych kierunkach nikomu nie potrzebne towary - przyszłe śmieci.

  Patrz: https://longstoryshort.pl/the-dust-bowl/

  https://longstoryshort.pl/wp-content/uploads/48.17.jpg

  https://longstoryshort.pl/wp-content/uploads/48.6.jpg

  https://longstoryshort.pl/wp-content/uploads/48.32.jpg

  https://longstoryshort.pl/wp-content/uploads/48.2.png

  No i ten BIBLIJNY NAKAZ "PANUJCIE NAD ZIEMIĄ" w latach 1920/30 w bardzo znacznym stopniu się przyczynił do DEPOPULACJI w tym okresie, STANÓW ZJEDNOCZONYCH - i to aż o około 7 milionów zmarłych z głodu przedwcześnie (lub wręcz wyrzuconych na śmietnik po ich porodzie) dzieci:
  https://i2.wp.com/markglogg.eu/wp-content/uploads/2015/08/0a30ba738d70335bc4576ccb1e770ca5.jpeg
  Klimat dla barbarzyńców

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31